Marcialonga 2024

Táborský, Horner, Sedlák. To byla letošní sestava za Maglu na slunečném italském závodě, kde se celkově sešlo přes 7 tisíc běžkařů na startu. V noci pod nulou, přes den slunce a plusové teploty, tak se dalo očekávat, že to bude rychlý závod. Ve stopě to letělo tak rychle, že si všichni naši borci udělali osobáky. Nejrychleji to zvládnul Majky (Michal Táborský) za 3 hodiny 17 minut s průměrným tempem 2:51/km a skončil na 266. místě. Obrovský posun vpřed za poslední rok udělal Horny (Kuba Horner), který se oproti minulému ročníku zlepšil o 36 minut a 70 km zvládnul ujet za 3 hodiny 23 minut. Je vidět, že mu přestěhování do Jizerek chutná. I přes slabší tréninky na sněhu v letošní zimě dokázal zlepšit své osobní maximum i Aleš, pro kterého to byla už sedmá účast na Marcialonze. Dalším závodem, který nás na běžkách čeká, bude domácí Jizerská 50 @jiz50 , kde se letos objevíme v rekordně početné sestavě.