LHUT (Lysohorský Ultra Trail)

Jsou dva závody, které máme pravidelně v naší termínovce. SeziRun a LHUT. LHUT je závod, který vede přes královnu Beskyd Lysou horu. Jsou dvě varianty co běžet, buď Ultra trail, kdy jdeš na Lysou horu 4x nebo SkyRace, v tom případě musíš vyběhnout nahoru 2x. Pro Maglu tenhle závod znamená tradici. Proč sem jezdíme, když je to tak daleko?

– Organizační tým okolo Balcyho a Hanky to prostě dělá dobře a je to velká sportovní událost, na který nechceme chybět.

– V ČR stěží najdete závod s takovými parametry. Sejde se tu celá běžecká špička, protože závod je vyhlášen jako MČR v Ultra Sky.

– Rádi si porovnáváme svoje časy s předchozími ročníky, člověk si tak prověří aktuální formu.

 

Lysohorský Ultra Trail 67 km + 4100 m

Potvrdili jsme, že se s Maglou musí počítat i na těch největších akcích. O největší úspěch se postaral Matej Oravec (druhý) s Alešem Sedlákem (třetí). To že má Magla v takovém závodě v celkovém pořadí 2 místa na stupních vítězů, to je sen. Na 25. místě se umístil pěkným výkonem Lukáš Ďopan.

Lysohorský SkyRace® 31 km + 2100 m

Do varianty SkyRace se pustil Petr Flousek a Robert Fischer. Petr si vylepšil své osobní maximum a umístil se na parádním 37 místě.

Foto: Jakub Stryk photographer a Lukáš Budínský