Jizerská 50

🏁 Závodní program na Jizerské 5️⃣0️⃣ byl letos nadupaný. Na trasu 25 km se v sobotu vydal Marek Jerie a zajel si své osobní maximum v čase 01:41:07 🔝. V ten stejný den startoval závod na 10 km, kde svou premiéru odstartovala Nela Kreplová 🥳. Do nedělního hlavního závodu za Maglu nastoupilo rekordních 7️⃣ závodníků (Michal Táborský, Aleš Sedlák, Jakub Horner, Adam Korecký, Tomáš Hajný, Michal Hajný a Zdeněk Kindl). Závod byl těžký díky nočnímu dešti. Trať se výrazně zpomalila, změkla a při soupažích se hodně bořily hole. Všichni, kdo nastoupili, podali vynikající výkony. Za největšího borce považujeme Zdendu, pro kterého to byla první padesátka v životě. To ještě nemusí být nic tak zvláštního. Pro Zdendu ale závod představoval velkou výzvu, protože v předchozím roce zažil silný osobní příběh. Před půl rokem zachránil život své mamce, když jí daroval část svých jater. Tato náročná operace se v Česku provádí teprve rok a doposud takovou operaci podstoupilo 9 lidí. Po takové operaci probíhá dlouhé zotavení, ale jak jsme mohli vidět ve stopě, Zdenda podal perfektní výkon. Na stadionu v Bedřichově ho hnala do cíle velká fanouškovská základna🫶. Bude nám ctí, když nás Zdenda bude dále reprezentovat❤🍀.