TJ Magla na Janovské 19

Poslední říjnový víkend se konal v Janově nad Nisou tradiční 46. ročník závodu Janovských 11 a 19 km. Za Maglu dorazili lokální jizerskohorští a krkonošští členové – Kuba Horner a Petr Flousek, podporovaní dámskou jízdou Alči a Míši.
Kuba a Floyd si vybrali po zralé úvaze delší distanci 19 km, protože na kratších distancích se nechtěli ztrapnit porážkou od malých dětí 🙂 Podmínky pro závod byly naprosto ideální – chladné, ale slunečné počasí. Kuba nastoupil do závodu cílevědomě a ještě v prvním seběhu se držel startovní špice – Floyd to pojal tradičně defenzivně – přece jen volí v poslední době spíše taktiku orientačního běžce „když nemůžeš, tak se zastav a začni mapovat.“ 🙂
Oba borci z Magly se přesto na prvním kopci Bramberku potkali u občerstvovačky, kde Floyd ještě tahal za kratší konec provazu, ale Kuba už prý sotva tahal nohama 🙂 Pak se profil trati narovnal a bylo možné si užívat krásné výhledy z hřebenů kolem Janova. Zde využil Floyd Kubovy momentální slabosti a šel v minisouboji do čela (v rámci závodu asi na 50. místo 😀 ). A tak se to střídalo po následujících 10 – 15 km závodu, kde Kuba měl silnější výběhy a Floyd mu sprostě utíkal z kopců. A tak to šlo až do cíle, kde měl na závěr Floyd výhodu v závěrečném dlouhém seběhu. Floyd tak doběhl v čase 1:32 a Kuba ho následoval v čase 1:34. Doufáme, že jejich forma v Jizerkách půjde nahoru a brzy přesedlají na zimní výbavu 🙂