LHUT 2022

O víkendu jsme se vydali na náš oblíbený závod LHUT – Lysohorský UltraTrail. Závodilo se na dvou tratích: Ultra (67 km + 4100 m) a SkyRace 31 km + 2100 m. Ve SkyRace si vylepšil svůj osobák Petr Flousek, když blátivou trasu zdolal za 3 hod a 33 min. Na trase Ultra, které bylo letos vypsané jako Mistrovství ČR v Ultra Sky nás reprezentovali Lukáš Ďopan (Ďopík) a Aleš Sedlák. Ďopovi se závěrečná předzávodní příprava v podobě alkoholových dýchánků v Budapešti úplně neosvědčila a závod mu nechutnal, tak jak by si představoval. Za to Aleš předvedl velmi dobrý výkon a po výživných bojích o třetí místo se mu podařilo získat na tomto MČR bronz a odvážíme tak z víkendu medaili 🥉. Na závodě nás doprovodili Míša s Robem a jejich dcerkou, které chtěli poprvé ukázat beskydské kopce, ať ví, co ji za pár let čeká a nemine. Jeden z důvodů proč je LHUT tak oblíbený, je pozávodní afterpárty, kde se tradičně snažíme také nebýt pozadu.