Krkonošská 70

V sobotu se TJ Magla poprvé představila na startu Krkonošská 70, K-70 a debutovala tak v závodě hlídek na 70km ve složení Alois Sedlák, Jakub Horner, Petr Flousek, Lukáš Ďopan a Michal Táborský.
Závod pro mnohé pojatý jako rozloučení se zimní sezonou tým odstartoval ve Svatém Petru krátce po 8. hodině. Mrazivé počasí vzhledem k počátečnímu profilu trasy neštípalo a od výjezdu na Pláň nás až do cíle prohřívalo slunce. Kombinace nádherných výhledů, rychlého sněhu, skvěle vybavených občerstvovaček a výkonnostně vyrovnané party lidí udělala závod nezapomenutelným.
Hlídka TJ Magla obsadila 30. místo z 65 s výsledným časem 5:06:38, což vzhledem k faktu, že někteří členové startovali volnou technikou poprvé, není vůbec špatné a umístění bude dobrým odrazovým můstkem do dalších ročníků. Pro zlepšení máme kromě tvrdého tréninku pár trumfů v kapse – guma na tahání „mrtvoly“ zůstala nepoužita a pak je tu i teoretická možnost minimalizovat příjem iontových nápojů v předzávodní večer.
Skol