Marcialonga 2022

Zahraniční běžkařský závod je zdárně za námi. Do slunné Itálie se vydali na závod reprezentovat TJ Magla Aleš s Majkym (Michal Táborský). V Majkyho podání byla příprava na závod velmi dobrá a zodpovědná, Aleš sem pravidelně jezdí, protože “slunce, pizza, víno” – taková je prostě Marča 🙂. To, co znamená v Čechách závod Jizerská 50, tak v Itálii se jezdí snad ještě zvučnější závod na 70 km nazvaný Marcialonga.
Marcialonga se pyšní dlouhou tradicí, letos se jel 49. ročník. Tradičně se startuje ve městě Moena, odkud se mírně stoupá až do dvacátého kilometru, kde se dělá otočka v městečku Canazei a pokračuje se přes města například Predazzo nebo Lago di Tesero. Nejen tam spousta diváků doslova ženou závodníky do cíle. Končí se slavnou Cascatou ve městě Cavalese. Skvělým výkonem se blýskl Majky, který se s časem 3:44:11 umístil na 265. místě‼️, což je obrovský úspěch vhledem k účastí všech profíků. K novému osobáku gratulujeme a díky Majkymu i Alešovi za reprezentaci Magly v zahraničí. Skol.